Exkluzivní výnosné kukuřice a čiroky

Společnost Agrofinal je na trhu již skoro 25 let, po tuto dobu vám vždy přináší svoji nabídku hybridů kukuřic postavenou na vysoké kvalitě osiv, spojené s individuálním přístupem k zákazníkům a kvalitním poradenstvím.

Dnes, bychom vám rádi představili exkluzivní výnosné hybridy ES Bond, ES Joker a ES Faraday, kteří jsou lídry „Ligy výnosných Agrofinalu“ a zaručují vysoký výnos a kvalitu.

ES Bond – lídr „Ligy výnosných“

Univerzální dvouliniový hybrid s FAO 260 na siláž a s FAO 250 na zrno pro mnohostranné využití se špičkovým výnosem silážní hmoty a výborným podílem palic. Typ zrna je tvrdý až mezityp, vhodný do mlýnů na výrobu kukuřičné mouky. Vyznačuje se výnosovou stálostí v proměnlivých ročnících posledních let. Vyniká velmi vysokým výnosem siláže o vysoké kvalitě a stravitelnosti. Hybrid je vhodný i pro bioplynové stanice a k výrobě bioetanolu.

Přednostmi jsou výnosová stabilita na všech stanovištích, odolnost vůči počátečnímu chladu a suchu a plasticita. ES Bond se hodí na všechny typy půd včetně těžkých. Hybrid je odolný proti chorobám a nepoléhá. Rostlina vyniká rychlým počátečním vývojem, vyšším vzrůstem, bohatým olistěním, dobře ozrněnou velkou palicí a stay green efektem.

ES Bond byl v roce 2019 zaregistrován pro své vynikající vlastnosti současně v Německu a Polsku.

ES Joker – nejlepší hybrid pro nejlepší pěstitele

Po dvouletém zkoušení ÚKZÚZ s výbornými výsledky byl v roce 2020 v ČR úspěšně zaregistrován.

Jedná se o špičkový produkt raného sortimentu kukuřic. ES Joker je excelentní univerzální hybrid s číslem ranosti FAO 250 na siláž a s FAO 240 na zrno. Hybrid je dvouliniový, vysoký typ se vzpřímenými listy, velmi bohatě olistěnou rostlinou a velkou palicí. Typ zrna je tvrdý až mezityp. Hybrid ES Joker se řadí k materiálům s nejvyšším výnosem a také nejvyšší stabilitou výnosu v různých půdních podmínkách. Přínosem je také odolnost k suchu a stay green efekt. Hybrid je rajonizovaný do bramborářské, obilnářské a řepařské výrobní oblasti, vyznačuje se plasticitou, rychlým počátečním vývojem a dobrým zdravotním stavem. Vyniká velmi vysokou kvalitou silážní hmoty a špičkovou stravitelností. V roce 2019 se stal nejprodávanější novinkou v České republice. Kombinace velmi vysokého výnosového potenciálu a výnosové stability dělá z hybridu ES Joker „TOP Hybrid“ v raném sortimentu kukuřic. Hybrid také doporučujeme do bioplynových stanic.

Nejvyšší výnos a stabilita výnosu řadí ES Joker ke špičce na trhu, což potvrzuje i česká registrace hybridu

ES Faraday – univerzální výnosově silný hybrid

Univerzální dvouliniový materiál pro pěstování na zrno, siláž i pro bioplynové stanice s FAO 310 na siláž a FAO 300 na zrno. Rostliny jsou vysoké, velmi dobře olistěné s velmi dobrým zdravotním stavem a silným Stay green efektem. ES Faraday nese známku Roots Power, má tedy lépe vyvinutý kořenový sytém, vyšší stabilitu rostlin i lepší odolnost vůči stresovým faktorům. V závěru vegetace vykazuje velmi rychlý dry down efekt zajišťující sklizeň zrna s nízkou vlhkostí. Typ zrna je mezityp až zub. Hybrid je zařazen také v systému Fertcorn. Své skvělé vlastnosti potvrdil v sezóně 2020, kdy např. v podniku Tagros a. s., Troubelice dosáhl výnosu siláže 22,86 t/ha CSH, v roce 2019 výsledku 25,50 t/ha CSH.

Čirok, výhodná alternativa kukuřice do budoucnosti

V portfoliu společnosti Agrofinal se nachází několik vysokovýkonných hybridů čiroku určených pro siláž, bioplyn a zrno. Čirok má oproti kukuřici hned čtyři zásadní výhody, poskytuje dobré výnosy za sucha, nevyžaduje velké množství organických a minerálních hnojiv, pesticidů ani vody. Z tohoto důvodu se čirok stává dobrou alternativou ke kukuřici, neboť zrno čiroku vyžaduje o 51 % méně vody než zrno kukuřice. Což dokazuje jeho skvělé hospodaření s vodou. Pěstování čiroku je levnou alternativou kukuřice, a proto je možné dosáhnout příznivé ekonomiky také v horších oblastech pěstování.

BMR Gold X – výnosný vícesečný čirok

Jedná se o výborný vícesečný BMR čirok typu súdánská tráva se střední raností určený na siláž a bioplyn. Mutace BMR (Brown Mid Rib) snižuje obsah ligninu o 40–60 %, což zvyšuje stravitelnost. Hybrid dosahuje velmi vysokého výnosu i za sucha, výnosový potenciál je 40–45 t/ha (zelené hmoty). Stravitelnost OL 58–60 %, obsah cukru je vysoký, pohybuje se v rozmezí 20–22 %, obsah škrobu je 3–5 %.

Styx – nejlepší volba pro siláže

Vysoko výnosný robustní čirok s výškou až 3,5 m, díky které dosahuje vysokého výnosu silážní hmoty. Hybrid je vhodný jak na siláž, tak i na bioplyn. Vysokých výnosů dosahuje i v suchých oblastech.

ES Foehn – nová alternativa zrnového čiroku

Zrnový čirok pro teplejší oblasti, který dosahuje nižší výšky a nepoléhá. Vyznačuje se stay green efektem v suchých oblastech. Přednostmi jsou dobrý zdravotní stav, vysoký výnos zrna a jistota dozrávání.

Jarní řepky Axana

Společnost Agrofinal vám také přináší výkonnou, ranou odrůdu jarní řepky Axana. Rostliny jsou středně vysokého typu, mají rychlý počáteční vývoj a velmi dobrou odolnost k poléhání. Obsah oleje v semeni je vyšší, obsah GSL je nízký.

Ing. Kristýna Kysilková
Agrofinal s. r. o.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *