Agronomická fakulta Mendelovy univerzity má nového děkana

Novým děkanem Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně se stane Jan Mareš. Zvolil jej na čtyři roky s funkčním obdobím od 1. února 2022 akademický senát fakulty, který vybíral z celkem tří kandidátů. Mareš uspěl ve druhém kole, ve kterém získal 12 hlasů z 21 přítomných senátorů. Ve funkci nahradí Pavla Ryanta, který jednu z nejstarších fakult Mendelovy univerzity v Brně vedl celkem osm let.

Univerzita o tom informovala na svých stránkách.

Jan Mareš ve svém vystoupení před akademickou obcí zmínil důležitost podpory a dalšího rozvoje laboratorní a praktické výuky. „V období lockdownů se ukázalo jako velký hendikep pro naše studenty, že nemohli využívat laboratoře, poloprovozy nebo experimentální pracoviště,“ uvedl. Unikátní je podle něj Agronomická fakulta v tom, že svým zaměřením pokrývá základní potřeby člověka. V současné době navíc její odborníci čelí významným výzvám, jako je klimatická změna.

Jan Mareš se narodil 18. prosince 1961 ve Strakonicích. Vystudoval Střední rybářskou technickou školu ve Vodňanech a v roce 1985 absolvoval specializaci rybářství na Vysoké škole zemědělské v Brně. V roce 2014 byl jmenován profesorem v oboru Rybářství. V současné době vede Oddělení rybářství a hydrobiologie na AF MENDELU.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *